Check out our new game:  

Dostupné pre Vyzkúšajte zdarma!

Česká hra roku 2011

Linuxová verze

Je to tak, máme Family Farm i na Linuxu. Stáhněte si demo a přesvědčte se sami. Sami používáme Ubuntu, takže na něm hra pojede, nicméně měla by jít spustit i na ostatních moderních linuxových distribucích.

Demoverze je ke stažení pouze jako tradiční tar.gz archiv. Po stažení klikněte na stažený soubor pravým tlačítkem a zvolte "Rozbalit zde" (Extract here). Soubory se hrou se rozbalí do aktuálního adresáře. Poté otevřete adresář "familyfarm" a spusťte FamilyFarm.sh.

Plná verze je k dispozici také v Centru softwaru pro Ubuntu. Pokud máte Ubuntu 10.10 (Maverick) nebo Ubuntu 11.04 (Natty), podívejte se do kategorie Hry v Centru softwaru pro Ubuntu, kde naleznete více informací.

Známé problémy

Hra se neukončí korektně, pokud je spuštěná v jiném adresáři než v tom, ve kterém je spustitelný soubor (nebo skript).

Vyskytují se problémy s opensource ovladači grafické karty. To se dá řešit nainstalováním proprietárních ovladačů. Klikněte na menu Systém v horní liště, poté na Administrace a zvolte Další ovladače. Pak následujte instrukce na obrazovce.

Jsou problémy s ovladači grafických karet Intel. To se bohužel nespraví do doby, než společnost Intel radikálně nezlepší úroveň svých ovladačů. Hra může jet, ale pravděpodobně nepojede.